O banku

image

naturoBank jest nowoczesnym, lokalnym bankiem, z wieloletnią tradycją spółdzielczą

Naszym hasłem przewodnim jest: naturalnie nowoczesny! To, co nas wyróżnia, to indywidualne podejście do każdego Klienta, ponieważ to on jest dla nas najważniejszy.

Nasze wartości

icon

Solidność

icon

Tradycja

icon

Partnerstwo

icon

Stabilność

Historia Banku

image

01 stycznia 1999 roku połączyły się banki spółdzielcze w Kamieńsku, Wielgomłynach, Paradyżu z BS w Rozprzy. Wówczas to nastąpiła zmiana nazwy banków na Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Tryb. z siedzibą w Rozprzy.

01 października 1999 roku do istniejącej grupy dołączyło pięć kolejnych banków spółdzielczych, tj.: w Moszczenicy, Gorzkowicach, Dobryszycach, Błogiem oraz w Żarnowie. 01 lipca 2000 r. do tej grupy dołączyły jeszcze dwa BS w Szczercowie oraz Grabicy.

12 listopada 2001 roku Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Tryb. z/s w Rozprzy przeniósł swoją siedzibę do Piotrkowa Trybunalskiego, wtedy miała miejsce także zmiana nazwy banku na tę, pod którą bank funkcjonuje obecnie, tj. Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Tryb., w skrócie BSZP. To właśnie w mieście będącym w latach 1578-1792 siedzibą Trybunału Koronnego, mieści się dziś Centrala Banku wraz z placówką operacyjną.

01 lutego 2005 r. Komisja Nadzoru Bankowego wyraziła zgodę na używanie nazwy Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim.

01 lutego 2023 r. Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej zmienił nazwę na naturoBank Bank Spółdzielczy (naturoBank).
naturoBank należy do Zrzeszenia Spółdzielczej Grupy Bankowej (SGB) z SGB-Bank SA, będącym Bankiem Zrzeszającym, które skupia blisko 200 banków spółdzielczych.

Ponadto naturoBank objęty jest instytucjonalnym systemem ochrony – IPS SGB, który został utworzony 23 listopada 2015 roku przez Banki Spółdzielcze Zrzeszenia SGB oraz SGB-Bank SA i ma za zadanie wzajemnie gwarantować płynność oraz wypłacalność banków spółdzielczych.

Naszymi atutami są:

  • Rozbudowana sieć 16 Placówek
  • Znacząca rola na rynku usług finansowych w województwie łódzkim
  • Przynależność do jednej z największych grup bankowych w Polsce –Spółdzielczej Grupy Bankowej
  • Wyłącznie polski kapitał
  • Działalność na lokalnym rynku od 20 lat

Statut

Statut naturoBanku uchwalony został przez Zebranie Przedstawicieli w dniu 13 września 2022 roku.