O banku

image

naturoBank jest nowoczesnym, lokalnym bankiem, z wieloletnią tradycją spółdzielczą

Naszym hasłem przewodnim jest: naturalnie nowoczesny! To, co nas wyróżnia, to indywidualne podejście do każdego Kliena, ponieważ to on jest dla nas najważniejszy.

Nasze wartości

icon

Solidność

icon

Tradycja

icon

Partnerstwo

icon

Stabilność

Historia Banku

image

01 stycznia 1999 roku połączyły się banki spółdzielcze w Kamieńsku, Wielgomłynach, Paradyżu z BS w Rozprzy. Wówczas to nastąpiła zmiana nazwy banków na Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Tryb. z siedzibą w Rozprzy.

01 października 1999 roku do istniejącej grupy dołączyło pięć kolejnych banków spółdzielczych, tj.: w Moszczenicy, Gorzkowicach, Dobryszycach, Błogiem oraz w Żarnowie. 01 lipca 2000 r. do tej grupy dołączyły jeszcze dwa BS w Szczercowie oraz Grabicy.

12 listopada 2001 roku Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Tryb. z/s w Rozprzy przeniósł swoją siedzibę do Piotrkowa Trybunalskiego, wtedy miała miejsce także zmiana nazwy banku na tę, pod którą bank funkcjonuje obecnie, tj. Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Tryb., w skrócie BSZP. To właśnie w mieście będącym w latach 1578-1792 siedzibą Trybunału Koronnego, mieści się dziś Centrala Banku wraz z placówką operacyjną.

01 lutego 2005 r. Komisja Nadzoru Bankowego wyraziła zgodę na używanie nazwy Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim.

01 lutego 2023 r. Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej zmienił nazwę na naturoBank Bank Spółdzielczy (naturoBank).
naturoBank należy do Zrzeszenia Spółdzielczej Grupy Bankowej (SGB) z SGB-Bank SA, będącym Bankiem Zrzeszającym, które skupia blisko 200 banków spółdzielczych.

Ponadto naturoBank objęty jest instytucjonalnym systemem ochrony – IPS SGB, który został utworzony 23 listopada 2015 roku przez Banki Spółdzielcze Zrzeszenia SGB oraz SGB-Bank SA i ma za zadanie wzajemnie gwarantować płynność oraz wypłacalność banków spółdzielczych.

Naszymi atutami są:

  • Rozbudowana sieć 16 Placówek
  • Znacząca rola na rynku usług finansowych w województwie łódzkim
  • Przynależność do jednej z największych grup bankowych w Polsce –Spółdzielczej Grupy Bankowej
  • Wyłącznie polski kapitał
  • Działalność na lokalnym rynku od 20 lat

Statut

Statut naturoBanku uchwalony został przez Zebranie Przedstawicieli w dniu 13 września 2022 roku.

Zarząd

Paweł Kowalski – Prezes Zarządu naturoBanku

Absolwent Politechniki Częstochowskiej i Akademii Ekonomicznej w Krakowie, związany z bankowością, rachunkowością i finansami od 2002 roku, od 05.10.2017 pełniący funkcję Prezesa Zarządu naturoBanku, posiadający Certyfikat Księgowy Ministerstwa Finansów oraz doświadczenie w roli Analityka, Kierownika Zespołu ds. analiz i ryzyka bankowego, Głównego Księgowego (06.2009 – 05.2017) oraz Członka Zarządu ds. finansowych (05.2017 – 10.2017).

image

Joanna Jagiełło – Wiceprezes Zarządu ds. handlowych

Powołana na Wiceprezesa Zarządu ds. handlowych od października 2019, wcześniej była Wiceprezesem ds. finansowych od stycznia do września 2019, związek z bankowością od 2003, Kierownik Filii Banku od 2007 do 2018, ukończyła Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi i Studia Podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu z zakresu Zarządzania Bankiem, zdobyła doświadczenie w obszarze rachunkowości, kredytów i przeszła szkolenia specjalistyczne z bankowości, finansów i księgowości.

image

Magdalena Ziemba – Wiceprezes Zarządu ds. finansowych - Główny Księgowy

Powołana na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. finansowych – Głównego Księgowego, mająca dziesięcioletni staż w księgowości finansowej, z ukończonymi studiami podyplomowymi i specjalistycznymi szkoleniami oraz Certyfikatem Księgowym Ministerstwa Finansów.

image